درباره قشم

درباره قشم

عکس های قشم

عکس قشم

درباره قشم
جزیره قشم بزرگرین جزیره کشور ایران خلیج فارس میباشد که در تنگه هرمز واقع شده است. ایرکاوان نام دیگر این جزیره در دوران ساسانیان بوده است.  این شهرستان به علت موقعیت مهم استراتژیک آن از قدیم حائز اهمیت بوده است. از دیگر اهمیت های این شهرستان به دلیل انتخاب آن به عنوان یکی از مناطق آزاد تجاری-صنعتی میباشد.

اخیرا طبیعت بکر و کم نظیر قشم و جزایر اطراف آن بسیار مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی قرار گرفته است. در این میان جزیره هنگام که زیستگاه دلفین ها و آهوها است و دارای تنها پارک کروکودیل ایران می باشد, به دلیل نزدیکی به جزیره قشم بیشتر از دیگر جزیره های اطراف مورد توجه قرار گرفته است. تور قشم

درباره قشم

قشم سواحل ماسه ای, گلی و صخره ای زیادی دارد که این ویژگی آن را از دیگر جزایر خلیج فارس جدا میکند. ساحل صخره ای ریگو یا همان ساحل لاک پشت ها, از معروف ترین و زیبا ترین ساحل های این جزیره است که لاک پشت ها در آنجا برای نفس گیری و تغذیه به روی آب می آیند. میان دو جزیره هنگام و قشم علاوه بر زیستگاه دلفین های بازیگوش و باهوش,  گردشگران میتوانند از تنها مزرعه پرورش تمساح ایران نیز بازدید کنند. تور قشم

از دیگر جاذبه های قشم میتوان به جنگل های حرا اشاره کرد که مهمترین پوشش گیاهی جزیره نیز محسوب میشود که در زمان جزر و مد مناظر فوق العلده ای را در اختیار بازدید کننده ها میگذارد.

از دیگر جاذبه های قشم منحصر به فرد میتوان به قلعه پرتغالی ها, دره ستارگان, چشمه ها, گنبد نمکی نمکدان و تنها ژئوپارک کشور نام برد, که در این جزیره وقع شده است.

جالب است بدانید که یکی از پر رونق ترین صنایع در جزیره قشم , صنعت لنج سازی است که در گوشه کنار این جزیره میتوانید کارگاه های لنج سازی را مشاهده کنید. بی شک سوار شدن بر لنج هایی که حاصل رنج و مشقت مردمان بومی این جزیره است میتواند یکی از بهترین تجربه های هر فرد  باشد. فرصتی برای تجربه کردن سفر دریایی به شیوه دریانوردان قدیم خلیج فارس و اقیانوس هند, آنهایی که دائما بین بنادر ایران و هند از یک سو و آفریقا و زنگبار از سویی دیگر در رفت و آمد بوده اند.

درباره قشم

قشم زیبا در طول تاریخ با فراز و نشیب های فراوانی رو به رو بوده که صحنه مبارزه با مشکلات فراوان و عرصه خلاقیت و هنر نمایی مردمانی سخت کوش بوده است. این مردمان صبور به پشتوانه کار و کوشش خود, همواره سرزمین خود را به منطقه ای پر رونق برای فعالیت های تولیدی و اقتصادی تبدیل کرده اند و آن را همچون نگینی ارزشمند در دل آب های نیلگون خلیج فارس استوار نگه داشته اند. تور قشم

از انواع صنایع دستی کمیاب و ارزشمند قشم میتوان به حصیر بافی, سبد بافی, تور بافی, ساخت زیور آلات با صدف و مروارید, ساخت ساز سنتی عود, قلاب بافی نام برد. از این دسته فعالیت ها از دیر باز میان ساکنین این منطقه  رایج بوده و آنها بسیاری از وسایل مورد نیاز زندگی خود را با دستان زحمت کش خود و با مواد اولیه طبیعی میساختند.

درباره قشم

Naaz Island, located at eastern side of the Qeshm Island in the Persian Gulf, south of Iran.