انواع ماهي در روستاي رمچاه

انواع ماهي در روستاي رمچاه

ماهي در روستاي رمچاه

ماهی های قشم

انواع ماهی های قشم

هوور، ‌سارم، سفيد ماهي، شير ماهي، سنگسر، سرخو، تلال، كرفه، متيتا، گاريز، زرده ماهي، كوسه ماهي، حلوا سفيد، حلوا سيده، ماهي مركب، بلغار، شنگو، ميگو، هامور، شتر ماهي و شوريده.

كوسه ماهي : كوسه ماهي به وسيله ي يك قايق از اسكله رمچاه تا ۲۰۰ كيلومتري بين جزيره ي لارك و جزيره ي ناس با تورهاي مخصوص كوسه ماهي از اسكله جدا مي شوند و لنگرهاي سنگين كه به وسيله ي تور بسته مي شوند و به آب ريخته مي شوند به ارتفاع ۴۰۰ متر زير آب مي رود

و بعد از مدت يك شب يعني بعد از ظهر به آب ريخته مي شود و صبح جمع آوري مي گردد و كوسه ماهي به اين ترتيب از دريا صيد مي شود.

  ماهي هوور : ماهي هوور اين روستا شهرت زيادي دارد كه همه ساله صيد اين ماهي در ابتداي فصل پاييز تا اواخر زمستان ادامه مي يابد. در هنگام صيد اين ماهي خوش طعم از دو جهاز يا دو قايق استفاده مي شود. بدين صورت كه پس از مشاهده صيد، خود را به محل مي رسانند و شروع به انداختن تور از دو طرف مي نمايند يعني يك قايق از يك طرف و قايق بعدي از طرف ديگر تور مي اندازند و ماهي ها را مورد محاصره قرار داده و كم كم حلقه ي محاصره را تنگ تر مي نمايند و بعد تورها را بالا  مي كشند. ماهي ها در تور گرفتار مي شوند و تورها به تدريج بالا آمده و ملوانان يكي يكي ماهيان را از تور جدا نموده و به داخل قايق و يا محفظه ي جهاز مي اندازند و پس از اتمام اين كار قايق هاي مخصوص انتقال ماهي ها به بندر عباس حاضر مي شوند و ماهي ها را شمارش نموده و به بندر عباس ارسال مي نمايند.

همچنین بخوانید :   جنگل های دریایی حرا قشم

ماهي هوور به وسيله ي دو قايق از اسكله ي رمچاه تا ۳۰۰ كيلومتري بين جزيره ي هنگام و ديرستان با تورهاي مخصوص ماهي هوور از اسكله جدا مي شوند و بعد لنگرهاي سنگين به دريا مي اندازند و از اين طريق ماهي هوور صيد مي گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *