غار نمکی قشم

غار نمکی قشم

غار نمکی قشم

غارهای نمکی قشم واقع در جزیره قشم میباشد که تنها ۹۰ کیلومتر با جزیره فاصله دارد. تاکنون بیش از ۶ هزار متر از این غارها توسط گروه تحقیقاتی ایران و جمهوری چک شناسایی شده است و این مجموعه غار ها را به طولانی ترین غار نمکی جهان تبدیل کرده است.

چشمه نمک جاری از این غار ها از ۹۹ درصد نمک تشکیل شده است که به مرور زمان حوضچه های زیبا همراه با کریستال های نمکی را در دامنه های این کوه نمکی پدیده آورده است. درون این غار ها به خصوص در ژرفای آن تاریک است و برای مشاهده بلور های نمک نیاز به چراغ قوه پرنور میباشد. سقف این غار ها پوشیده از قندیل های بلورین و مرمرین در اشکال و رنگ های  مختلف است که مناظر کم نظیر و زیبایی را پدید آورده اند. جریان آب نمک در کف غار ها نیز از دیگر زیبایی های دلپذیر این غارهای نمکی است.

غار نمکی واقع در جزیره قشم جزء کم نظیر ترین مناطق گردشگری ایران محسوب میشود و در تخقیقاتی که به تازگی بر روی فضای درونی این غار ها انجام شده است، محققین به این نتیجه رسیده اند که تنفس در درون این غارها به بهبودی بیماران  مبتلا به آسم و ناراختی های تنفسی کمک میکند که این خود از عجایب این غارها میباشد.

غار نمکی قشم

فاصله مدخل غار نمک قشم از جاده همجوار ساحل دریا تقریبا ۲ کیلومتر است که پیشنهاد میشود گردشگران این مسیر را با پای پیاده طی کنند.

گنبد نمکی نمکدان، تنها گنبد نمکی این جزیره است که از میان دماغه جنوبی، تا قدیس سلخ و دماغه شمال غربی تا قدیس باسعیدو بالا آمده است . مجموعه این غارها در دل گنبد نمکی قرار دارد که از مرتفع ترین قسمت های جزیره قشم است. همچنین باید افزود که محققین معتقدند که نمک های گنبد نمکی از بهترین و با کیفیت ترین نمک های خوراکی محسوب میشود.

همچنین بخوانید :   سد بالاتل قشم

در ورودی این غار آب های شور به مانند آیینه ای عمل میکنند که هر جیزی را انعکاس میدهد و این همه زیبایی در یک مکان شگفت انگیز بی شک هر انسانی را به وجد می آورد .

غار نمکی قشم

غار نمکی قشم

برای اطلاعات بیشتر تور غار نمکی قشم یا رزرو تور قشم با همکاران ما دربخش قشم سیر ۸۸۵۰۷۲۵۰ تماس حاصل فرمایید.

تور غار نمکی قشم,عکس های غار نمکی قشم,تصاویر غار نمکی قشم,تور قشم, درباره غار نمکی قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *