تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه قشم,تنگه چاهکوه قشم,تنگه چاهکوه در جزیره قشم,تصاویر تنگه چاهکوه قشم,آدرس تنگه چاهکوه قشم,عکسهای تنگه چاهکوه قشم,عکس تنگه چاهکوه قشم,تنگه چاهکوه در قشم,

تنگه چاهکوه قشم

یکی از دیگر از عجایب هفتگانه قشم دره ای در ۷۰ کیلومتری شهر قشم در نزدیکی روستای چاهوی شرقی که تقریبا شمال غربی ساحل جزیره قشم میشود قرار گرفته.

تنگه چاه‌کوه در قشم، پدیده‌اى شگفت از فرسایش سنگ‌هاى رسوبى زمین، یکی دیگر از عجایب جزیره قشم است. دره یا تنگ چاه‌کوه در شمال غربی جزیره در بخش شهاب از توابع شهرستان قشم، دره‌اى به عمق ۱۰۰ متر، نمایشی از فرسایش سنگ‌هاى رسوبى است.

این دره در ۷۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی، در بخش غربی ساحل شمالی جزیره قشم قرار دارد. راه دسترسی به تنگه چاهکوه کاملا آسفالته بوده و فقط در یکی دو کیلومتر پایانی خاکی می شود که البته وضعیت خوبی دارد. تنگه چاه‌کوه قشم یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری قشم است که کمتر معرفی شده و به همین دلیل کمتر مورد بازدید گردشگران و مسافران تور قشم قرار گرفته است.

دره‎ شگفت‌انگیز چاهکوه قشم، در دل یک کوه سنگی یکپارچه که به شکل ضربدر برش خورده قرار دارد که در روزگاران گذشته مکانی مقدس شمرده می شد. از یک سو دست طبیعت، بدنه و سطوح داخلی این تنگه را به شکل تاق ها، سکوها ودالان های پر پیچ و عجیب درآورده است و از طرف دیگر اهالی آن منطقه در گدر زمان چندین حلقه چاه در بستر تنگه حفر کرده است. چاه‌کوه در ابتدا عریض و با دیواره‎های بلند است اما کم کم از عرض آن کاسته می‌شود تا جایی که عبور از میان آن دشوار می‎شود. این درحالی است که ارتفاع دیواره‌ها همچنان زیاد است و به همین دلیل داخل دره نور کمی وجود دارد. طرح‌ها و اشکالی که روی دیواره‌های این تنگ زیبا نقش بسته هر بیننده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همچنین بخوانید :   جنگل های حرا قشم

به دلیل احتمال خرابی بر اثر فرسایش بازدیدهای انسانی لطفا در هنگام بازدید از این منطقه ی غیر قابل تکرار لطفا نظافت و از آن مهمتر مراقب قدم برداشتن بر روی سطح این اثر طبیعی نادر باشید.

رزرو تور قشم سیر :  ۸۸۵۰۷۲۵۰

تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه قشم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *