لاک پشت پوزه عقابی قشم

از دیگر عجایب هفتگانه قشم باید از لاک پشتهای پوزه عقابی پهن پیکر نام برد.
لاک پشت پوزه عقابی قشم

لاک پشت های پوزه عقابی یکی از جانورانی هستند که در قشم زندگی میکنند و برای هر بیننده ای جذاب و زیبا محصوب میشوند . شاید یکی از دیدنی ترین مناظق قشم دره ستارگان قشم و دره تندیس ها در قشم باشند که ناخودآگاه تصور میکنید در یک سیاره کهکشانی زیبا گام نهادید.

۷ گونه لاک پشت دریایی تا به حال در آبهای دنیا شناسایی شده که ۵ گونه از آنها به پهنه‌های آبی خلیج فارس و دریای عمان وارد می‌شوند.امروزه جمعیت لاک پشت‌های پوزه عقابی به دلیل صید آنها توسط انسان ها به شدت در حال کاهش است.

لاک پشت پوزه عقابی قشم یکی از دو گونه لاک‌پشت دریایی است که در سواحل استان هرمزگان تخم‌گذاری می‌کند، غذای مورد علاقه این نوع لاک پشت اسفنجهای میان صخره هاست و آنقدر برای خوردن این اسفنج ها با پوزه خود فشار آوردن که شبیه به همین شکل مانده اند و به لاک پشتهای پوزه عقابی معروف شده اند.

اداره کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم جهت حفظ زیستگاه لاک پشتهای قشم ۲۵ کیلومتر از سواحل جنوبی را در چهارچوب قوانین مناطق آزاد، منطقه حفاظت شده اعلام کرده تا از صید بی رویه این نوع لاک پشتها و انقراض آن جلوگیری کند.

لاک پشت های بزرگ دریایی و تخم گذاری آنها در سواحل قشم، ازجاذبه های دیدنی تور قشم جزیره قشم به شمار می رود به طوری که در بسیاری ازکشورها مانند عمان، امارات، استرالیا وجود این لاک پشت ها ، منبع درآمد خوبی برای صنعت توریسم است. در هرمزگان هم با وجود گرمی هوا در زمان تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی (نیمه دوم اسفند ماه تا اواخر اردیبهشت) این لاک پشت ها میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی هستند .

همچنین بخوانید :   غار نمک قشم

زمان تخم گذاری لاک پشتهای قشم از اواسط اسفند شروع میشه تا اواخر اردیبهشت و زمان مناسبی هم از نظر آب و هوایی هستش برای دیدن این اتفاق طبیعی و زیبا.

از نمونه های این سایت گردشگری برای دیدن لاک پشت های غول پیکر پوزه عقابی میتوان به جزیره کیش و جزیره هندورابی اشاره کرد.

برای رزرو تور قشم ارزان با بهترین کیفیت لطفا با همکاران ما در بخش فروش تور قشم سیر ۸۸۵۰۷۲۵۰ تماس حاصل نمایید.

لاک پشت پوزه عقابی قشم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *